4xAnime
4xAnime
4xAnime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» salutari de la dydy
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:52 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Salutare:D
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:51 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hii there! :3
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:50 pm Scris de Honomi Ebisawah

» HI ^-^
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:48 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Heya ^_^
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:47 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hey =.=
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:46 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Haluuu
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:44 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hallo, hallo!
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:42 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Aici Diva sau Mariana
Frumusete si sanatate! EmptyDum Sept 15, 2013 12:39 pm Scris de Honomi Ebisawah

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Frumusete si sanatate!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:22 am

Hey girls... am niste idei si vroiam sa le impart cu voi.
Precis toti ne confruntam cu puncte negre, cosuri si alte imperfectiuni.
In functie de tipul de ten pe care il aveti veti stii cum sa-l ingrijiti

Ten gras




1.Este important sa iti cureti tenul de doua ori pe zi, dimineata si seara. Astfel se previne astuparea porilor si aparitia pustulelor.

2.Demachierea este bine sa fie urmata de aplicarea unei lotiuni tonice (astringente) deoarece aceasta va indeparta excesul de sebum. Este recomandata evitarea folosirii astringentelor pe baza de alcool. In schimb, se recomanda folosirea unor produse naturale. Produsele pe baza de alcool indeparteaza prea mult sebum de la nivelul fetei.

3.Daca apare eruptie cutanata, este contraindicata atingerea sau stoarcerea pustulelor. Pustulele, daca sunt stoarse, pot lasa cicatrici permanente. Exista o gama larga de produse impotriva acneei disponibile pe piata. Se recomanda consultul unui medic dermatolog..

4.Bea cel putin 8-10 pahare de apa in fiecare zi. Lichidele ajuta la indepartarea toxinelor din organism.

5.Evita consumul de ciocolatasi de prajeala.

6.Asigura-te ca ai zilnic o dieta echilibrata care include fructe si legume verzi.



Ten uscat

1. Intotdeauna sa iti cureti tenul cu un produs de curatare bland, fara sapun. Sa nu folosesti niciodata sapun intrucat acestea indeparteaza secretia naturala de sebum.

2. Foloseste intotdeauna o crema hidratanta pe parcursul zilei. Aplica crema la nivelul fetei prin miscari usoare, circulare.

3. Daca ai tenul uscat care are tendinta de a se exfolia, este rosu si prezinta niste placi pruriginoase care formeaza cruste, se recomanda consult medical pentru a exclude eczema. Eczema, denumita si dermatida atopica, este considerata o afectiune ereditara care apare pe tot parcursul anului. Alte cauze de eczema pot fi materialele ca lana, unele produse de ingrijire a tenului sau detergentii. Medicul ar putea prescrie o crema pentru ameliorarea rosetii si iritatiei. Folosirea materialelor neiritante de tipul bumbacului ajuta in evitarea eruptiilor.

4.. Multe persoane sufera din cauza tegumentelor uscate in timpul anotimpului rece. Daca vremea in lunile de iarna este mai uscata si are tendinta de a-ti deshidrata tegumentul, se recomanda folosirea unei creme hidratante, ce mentine tenul suplu si hidratat.

Ten mixt si normal


1.Curatarea, tonifierea si hidratarea zilnica mentine tenul normal in forma pentru o perioada indelungata. Se recomanda folosirea produselor naturale.

2.Este usor sa nu ai probleme cu tenul. Dar daca il neglijezi, va incepe sa formeze linii fine si riduri. Deci intotdeauna aminteste-ti sa iti hidratezi si sa iti hranesti adecvat tenul.

3.Cremele si lotiunile care continvitamina A, C si E ajuta la ameliorarea texturii tenului, facandu-l mai catifelat si mai fin. In plus, aceste vitamine contracareaza efectele radicalilor liberi.

4.Chiar daca tenul este normal, tot are nevoie de ingrijire regulata. Tenul normal, ca oricare alt tip de ten, este in permanenta agresat de radicalii liberi. Radicalii liberi sunt molecule formate la nivel cutanat, odata cu expunerea la mediul inconjurator, poluare sau radiatiile solare.




Buze

1. Răsfaţă-le!
Vântul şi frigul reprezintă duşmani de temut pentru buzele tale. Nu este o noutate că în perioada rece, devin mai uscate, se crapă şi îşi pierd din senzualitate. Ca şi tenul, buzele au nevoie de mai multă hidratare, mai ales că sunt lipsite de glandele sebacee şi sunt mai uscate decât restul pielii. Pe lângă produsele speciale, poţi opta şi pentru tratamentele naturiste care şi-au dovedit eficienţa de-a lungul timpului pentru milioane de femei. Dintre acestea, mierea este probabil cel mai dulce şi eficient tratament de înfrumuseţare. Constituie soluţia ideală pentru buzele uscate şi crăpate, datorită proprietăţilor hidratante şi vindecatoare. Aplică puţină miere de albine pe buze înainte de a te duce la culcare (asta în cazul în care nu eşti alergică la miere) şi vei avea o surpriză mai mult decât plăcută dimineaţa. De asemenea, smântâna şi uleiul de măsline sunt foarte hidratante pentru buzele uscate.

2. Exfolierea este importantă
Foloseşte o periuta de dinţi cu peri moi pentru a le exfolia cu blândeţe, prin mişcări circulare. Acest masaj stimulează circulaţia sângelui şi, în acelaşi timp, înlătură celulele moarte de la suprafaţă, pregătindu-le pentru aplicarea produselor de îngrijire.

3. Balsamul nu trebuie să lipsească din geantă!
Mai ales iarna. Optează pentru un balsam de calitate, pentru a le hrăni şi hidrata. Înainte de a aplica rujul, nu ezita să-ţi răsfeţi buzele cu un balsam hidratant. Aşa cum fondul de ten nu-l aplici fără o bază de machiaj, urmează această regulă şi pentru buzele tale.

4. Nu sări peste demachiere
Foloseşte un lapte demachiant special creat pentru zone sensibile, cum este cel pentru ochi şi evită loţiunile tonice.

5. Fereşte-le de factorii agresivi
Scapă de obiceiul de a trece cu limba peste buze pentru a le umezi, pentru că acest proces le usucă şi fereşte-le de frig şi vânt acoperindu-le cu o eşarfă. De asemenea, asigură-te că din geanta ta nu lipseşte balsamul de buze.

6. Mai mult volum
Aplică puţin piper cayenne sau ulei de scorţişoară pe buze pentru a îmbunătăţi circulaţia sanguină. Efectele nu vor întârzia să apară.


Frumusete si sanatate! Buze+perfecte

Deocamdata cam atat. Sper ca v-a placut I love you


Apropo... membrii care sunt baieti sa nu aplice aceste sfaturi, mai ales cele pt buze:)))) Frumusete si sanatate! 1283146633
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:29 am

Pai poate o sa ziceti ceva de genul "Ce o mananca si pe asta?"Dar eu nu ma machiez si nu ma dau cu nimic inafara de apa si sapun pe fata Frumusete si sanatate! 3203431395 Nici ruj sau balsam de buze iar de mnacat mananc ce prind Frumusete si sanatate! 1283146633
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:36 am

Stiu da ma omoara plictiseala Frumusete si sanatate! 3717100294 si ma mai omoara si unu pe mess si basescu la tv:))) astea sunt sfaturi pe viitor nici eu nu ma machiez Razz
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:40 am

E bine asa...Dar eu cred ca nici in viitorul apropiat nu le voi folosi Frumusete si sanatate! 3717100294
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:41 am

M-ai dat gata cu asta femei Frumusete si sanatate! 816110722
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:44 am

Inafara de haine mai in pas cu moda pe care si alea abea am chef sa le cumpar nu prea fac nimic cu aspectul meu.Poate daca n-as avea parul asta cret ca oile as fi bucuroasa Frumusete si sanatate! 3717100294
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:50 am

Deci si tu esti creata:))) Frumusete si sanatate! 3717100294 Doar ca eu cand imi intind paru fara crema si ma atinge apa zici ca am bagat degetu in priza asa imi arata paru
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 8:58 am

Al meu parca e din lana de oaie Frumusete si sanatate! 3717100294 ma dadeam si eu cu placa pana m-am plictisit,am fost anu trecut la baile felix si mi sa despicat paurl de la atata apa termala in fiecare zi si m-a tuns mama ziceai ca is emo daca ma dadeam cu placa.... Frumusete si sanatate! 2526938298 si adca il lasam asa eram super oaia ca era pana la umeri parca mai scurt,daca imi ridicam 2 floace[scuza-ti expresia]eram ani 80....acum o mai crezcut si il mai las ca vreau sa ma tund ca raluca din iubiri secrete[bine ma rog pleaca mama si am zis ca imi iau un sampon de crestere a parului sa vad daca e ceva d ecapul lui] :i'm cool:
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:01 am

Eu mi-am luat crema dar deja m-am plictisit asa ca il las asa cret si cand fac baie ma dau cu spuma si e cret dar ee mai frumos. Inainte erau toate firele in sus zici ca m-o scos din fan
Ca sa nu mai zic ca cand imi puneam cordeluta paru' meu isi lua zboru mai ceva ca astelix si obelix Frumusete si sanatate! 1649909490
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:04 am

Apai de la un timp ianfara s ail spal cu sampon si s ail piptan nu i-am mai afcut nimic,ma punea maicamea sa ma dau cu balsam si creme si chesti...ca sa fie la fle cum e acum Frumusete si sanatate! 3717100294 si in lo0c sa mi-l faca mai stralucitor sau eu stiu mai imi si cadea Frumusete si sanatate! 1283146633
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:10 am

Frumusete si sanatate! 3717100294 Mai nou eu am si guma de mestecat in par sau rar gasesc cate o bomboana Frumusete si sanatate! 2829516366
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:13 am

affraid Al meu e moale.... Frumusete si sanatate! 2995421171
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:17 am

Tu ai noroc, al meu e ca sarma, dar ce zic si sarma e mai moale Razz
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:34 am

Asai chiar am noroc Frumusete si sanatate! 2995421171
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:35 am

Mda ai noroc, si nu til pot lua Frumusete si sanatate! 2145271510
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:37 am

Eu ti l-as da daca mi-ai da unull mai lins de vaca
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
dydy

dydy


Mesaje : 212
Data de inscriere : 03/08/2012
Varsta : 26

Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! EmptySam Aug 04, 2012 9:47 am

Cumpara acum doar de la real, fara egal Frumusete si sanatate! 3203431395
Sus In jos
Continut sponsorizat





Frumusete si sanatate! Empty
MesajSubiect: Re: Frumusete si sanatate!   Frumusete si sanatate! Empty

Sus In jos
 
Frumusete si sanatate!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4xAnime :: Cafenea :: Galerie-
Mergi direct la: