4xAnime
4xAnime
4xAnime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» salutari de la dydy
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:52 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Salutare:D
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:51 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hii there! :3
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:50 pm Scris de Honomi Ebisawah

» HI ^-^
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:48 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Heya ^_^
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:47 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hey =.=
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:46 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Haluuu
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:44 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hallo, hallo!
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:42 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Aici Diva sau Mariana
A life time EmptyDum Sept 15, 2013 12:39 pm Scris de Honomi Ebisawah

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 A life time

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
♥•∫ώз熵•♥

♥•∫ώз熵•♥


Mesaje : 373
Data de inscriere : 23/06/2012
Varsta : 25
Localizare : ♡Somewhere in the world♡

A life time Empty
MesajSubiect: A life time   A life time EmptySam Iun 30, 2012 12:55 am

Sall`taree!Am revenit cu un nou fic pe care l-am citit mai de mult ,asa ca m-am gandit sa il traduc impreuna cu niste prieteni ca sa il citeasca mai multa lume^^.Pe scurt.....nu e al meu si nu mai stiu numele autorului -.-'!Oh da...cum spun americanii e oneshoot:))adik nu are mai mult capitole

Ei s-au intalnit inca de cand erau foarte tineri.Ea avea 7 iar el 8.In clipa in care l-a vazut in aceea prima noapte, parca stia ce urma sa se intample...
Erau la un picnic cu familiile lor.
-Uita-te la ei!A spus tatal Sakurei razand.Iti spun, o sa se casatoreasca intr-o zi!
-Binenteles ca o vor face!Spuse si tatal lui Sasuke intrand in joc.Mamele copiilor si-au dat ochii peste cap .Poate sotii lor au baut prea mult.
-Ce ai spune sa ne jucam cu papusile mele?spuse Sakura zambind
-Nu!Sunt mai mare deci eu spun ce ne jucam!
-Da?
-Da!Si pentru ca sunt mai mare pot face ce vreau!a spus baiatul mandru
-Serios?Abia astept sa fiu si eu mare!zambii fata
-Pot chiar sa te bat!Sakura se opri din zambit si speriata facu un pas inapoi.Dar nu o voi face, continua Sasuke zambind.
-Sasuke, e timpul sa mergem!Amandoi si-au auzit parintii strigand dupa ei.Distractia s-a terminat.
Parintii baiatului se mutasera langa casa Sakurei asa ca parintii ei i-au invitat la cina.Mamele lor mergeau la liceu impreuna deci nu era nimic mai bine decat sa iti amintesti de vremurile bune.
Peste cateva zile au inceput sa se joace mai mult timp impreuna Uneori pe strada, in parc sau chiar in casele lor.Intr-o zi Sakura iesi afara din casa dupa ce si-a vazut parintii sarutandu-se.Era confuza si vroia sa vorbeasca cu prietenul ei despre asta,
-Sasuke, tu sti sa saruti?
-Bineinteles!a mintit el.
-Serios?Era asa de bucuroasa, prietenul ei stia tot pentru ca era mai mare.
-Atunci.....te provoc sa ma saruti, a spus ea zambind.
Sasuke era socat.El nu a sarutat niciodata in cei 8 ani scurti ai lui,cum ar trebui sa faca asta?Dar acum nu avea cum sa renunte asa ca a facut ce trebuia sa faca .El nu era o persoana care sa refuze provocarile.
-Bine!Brunetul se aporpia mai mult de fata care nu mai zambea.Si-a inchis ochii incercand sa o sarute.
-Aaa!a strigat Sakura fugind in casa.A inchis usa dupa ea si s-a uitat pe fereastra.Sasuke era inca pe trotoar.Dupa cateva secunde baiatul ridica din umeri apoi se intoarce la jucariile lui.
Au trecut mai multi ani.Sakura avea acum 16 iar Sasuke 17.Erau amandoi la cina normala de sambata cu familiile lor.Cina pe care au avut-o in fiecare sambata in ultimii 9 ani.
-Iti spun, intr-o zi se vor casatorii!a spus tatal lui Sasuke facandu-se sigur ca ei nu il aud.Trebuia sa verifice de doua ori totus...
-Binenteles ca o vor face!Sunt facuti unul pentru altul, tatal Sakurei intra in joc de data asta.Mamele lor, ca in totdeauna dadura din cap si isi rotira ochii.
-Doamne, sunt asa enervanti!Spuse Sakura care spala vasele impreuna cu Sasuke.
-Ignora-i, spuse brunetul in timp ce clatea o farfurie.
-Urasc cand tata se imbata, mereu spune lucruri ciudate.Ea se aseza jos in dreptul frigiderului impinzand un scaun catre baiat.Sasuke accepta locul
-Daca am iesi impreuna nu ai mai spune ca urasti asta,spuse Sasuke cu un zambet mic pe fata.Sakura isis musca buza de jos....stia ca a rosit. asa ca se uita in alta directie.
-Serios, ar trebui sa il vezi pe tata dupa ce ai plecat.Este ca "Imi iubesc fiica si as putea sa o imbrastisez toata ziua" si daca il imping spune ceva de genul:"De ce ma urasti asa de mult, ce ti-am facut?"
-Tatal meu e cel mai rau.Rade ca un maniac.Sambata trecuta a venit la mine in camera si mi-a spus ca mama e foarte sexy, la naiba!Trebuia sa uit aasta...spuse baiatul pundu-si mana pe frigider in timp ce isi inchidea ochii.Sakura a inceput sa rada.
-Nu e amuzant!spuse Sasuke inca cu ochii inchisi.
-Este...putin.
Dupa o pauza de cateva secunde baiatul spune:
-Sak, vrei sa ne intalnim maine la lac dupa scoala?Am ceva sa te intreb.Ea a privit surprinsa la intrebarea venita de nicaieri.A vrut sa para ca se gandeste la asta dar deja stia raspunsul.Bineinteles ca voia sa il intalneasca maine dupa scoala la lac, ea ar merge oriunde cu el macar pentru putin.
-Da, sigur.
-Sasuke!E timpul sa mergem!Si-au auzit parintii incheindu-si conversatia cum fac de obicei.
-Scuze, trebuie sa plec, a spus in timp ce se ridica.Dupa ce a plecat s-a ridicat si ea si a mers catre hol unde se incaltau.
-Sti, Sasuke, mama ta e asa de se..
-Mai taci!A spus brunetul impinzandu-si tatal beat pe usa.Dar Sakura nu a auzit nimic.Nu, ea era prea ocupata hobandu-se la ochii lui,acei ochi frumosi si negri!Primul lucru pe care la vazut la el.Inca isi mai aminteste noaptea in care s-au intalnit.Ochii lui straluceau mai tare ca stelele,iar ea era asa de confuza.
-Sakura?
-Huh?
-Am spus noapte buna.
-Oh, da, noapte buna!Ea a zambit si a fugit sus pe scari dar nu inainte de a privi acei ochi inca o data.
Ziua urmatoare, dupa scoala Sakura il astepta la lac pe baiat..Era asa de nerabdatoare, oare ce o sa o intrebe?Prbabil ceva de bine, nu?Nu poate fi rau,nu? El nu ar intreba-o daca ar putea sa se opreasca in a fi prieteni...
Nu?
Toate gandurile astea au venit in mintea ei si simtea ca innebunea asteptand acolo.Unde era el pana la urma?
-Buna, scuze pentru intarziere.
-Nu-ti face griji.Ce voiai sa ma intrebi?Rozalia nu intentionase sa fie asa directa doar cu nu mai putea astepta.Trebuia sa stie!
-Nu acum.Haide sa ne plimbam cu barca cea veche mai intai.El a aratat barca pe care o gasisera cu cativa ani in urma in timp ce se plmbau.Sakura a dat din cap apoi il urma catre lac.
-Si, cum a fost scoala?a zis fata dupa prea multe momente de liniste.
-Ca de obicei....
Dupa catva timp in care nici unu nu zisese nimic:
-Trebuie sa te intreb ceva!au spus ei in acelasi timp.Au zambit si s-au relaxat putin.
-Este premiera unui film la cinematograful local.Ma gandeam ca poate ai vrea sa....vi...cu mine.
-Logic ca voi veni cu tine, prostutule.Mereu mergem sa vedem filme impreuna.Asta a fost?Ea era fericita si dezamagita in acelasi timp.
-Nu, nu asa.Nu ca prieteni,ci ca.....mai mult decat....prieteni?Sakura a vazut cat de incomfortabil se simtea el acum.Tot ce putea face ea era sa zambeasca.
-Eu,pai, sigur ca voi veni.S-a gandit pentru o secunda daca ar trebui sa il imbratiseze sau nu.Pana la urma ea se apropie de brunet si isi infasoara mainile in jurul gatului lui, continuand sa zambeasca.Sasuke zambii de asemenea si isi puse mana in jurul ei.
-De ce a trebuit sa ma aduci in mijlocul lacului ca sa ma intrebi asta?
Sasuke ridica umerii:
-Nu stiu.Cred ca ma simt putin mai comfortabi aici.
Mdea....se astepta la asta.

Vinerea urmatoare ei eseau de la film razand.Au fost dati afara pentru ca faceau prea multa galagie.
-A fost asa nesimtit, noi doar ne distram!a spus Sakura in timp ce Sasuke isi parca masina.Chiar daca lociua chiar langa ea tot trebuia sa o conduca acasa.
-Nu am apucat sa vedem filmul....
-Uita de film, ne-am distrat mai mult asa.Ea si-a intors capul in directia lui si zambi.I-a vazut din nou.Acei ochi, acei frumosi, frumosi ochi.Ea hipnotizata.
Apoi,cand a vazut acei ochi venind mai aproape si mai aproape a realizat ce se intampla.El incerca sa o sarute, si de data asta, ea nu va alerga acasa tipand.Buzele lor s-au atins pentru putin timp si milioane de furnicaturi fugeau in jos si in sus de-a lungul corpului ei.Iubea sentimentul asta si voia mai mult!Si-a pus mana in parul lui Sasuke sperand ca il va tine in sarut cat de mult poate.
Cand in final s-au departat, au inceput sa se uite unul in ochii celuilalt.
-Noapte buna, Sasuke.
-Noapte buna.
Noaptea aceea a schimbat totul.
Cateva luni mai tarziu, noaptea balului venise.A inceput asa de bine, asa de magic!Pana cand Sakura l-a vazut sarutand o alta fata, sau fata il saruta pe el,asta spunea el oricum.
-Oh haide, Sakura!Sti ca nu am sarutat-o!A strigat el in timp ce ea iesea din masina.
-Nu, nu ai facut-o.Aproape ca va SUGEATI FETELE UNUL ALTUIA!=red]Intervenit de High: Ai grija pe viitor la vocabular. ar trb sa traduc "You were sucking FACES WITH HER!" ?? ]A iesit si Sasuke din masina incepand sa o urmeze.
-Sakura, opreste-te si calmeaza-te!Nu pot vorbi cu tine cand iesti asa!
-Cine spune ca ar trebui sa vorbesti cu mine, huh?Poate eu nu vreau sa vorbesc cu tine!Acum dute si saruta-ti prietena ta ciudata!Pentru ca eu nu mai sunt iubita ta!
-Sakura, ce dracu`?Ti-am spus ca ea a incercat sa ma sarute si eu am impins-o!
-Ciudat!Am vazut cum va-ti sarutat dar fara sa o impingi!
-Sakura, asculta-ma!Ea a ajuns in sfarsit in casa, departe de el.
-Nu!Sasuke a incercat sa intre dar Sakura i-a inchis usa in fata.S-a intors cu spatele la usa si si-a incrucisat mainile.
-Ce se intampla aici?Mama ei a venit de sus intr-un halat alb, la urma urmei era miezul noptii.
-Sasuke a saruta pe altcineva!
-Nu!Ea m-a sarutat pe mine si eu am impins-o!Sasuke vorbea din spatele usii
-Minti!A strigat inainte sa urce sus.Sa nu indraznesti sa deschizi usa.A tipat pentru ultima ora de data asta la mama ei.
-Sasuke?
-Da?
-Dute in spatele casei la fereastra ei.
Tot ce a putut auzi dupa asta au fost pasi.Sasuke era in drumul lui.
-Nenorocitul ala.Uh.Sakura era foarte nervoasa.Cum indraznea el sa faca asa ceva?Ea il iubea.Si el se duce sa sarute alta fata!Fara sa isi dea seama Sakura a inceput sa planga.
-Sakura, stiu ca esti acolo!Dar cand i-a auzit vocea a devenit din nou mai nervoasa.
-Pleaca!Si-a deschis geamul si si-a arauncat unul din pantofii ei
-Sakura!Opreste-te!Vino jos si hai sa vorbim!
-Nici intr-un milion de ani!
-Ce vrei sa zic, huh?Ti-am spus ca imi pare rau chiar daca nu e vina mea!O sa iti explic totul!Doar calmeaza-te!
-Minciuni!Numai minciuni!Asta e ceea ce ii zici si celeilalte fete nu?
-Sakura, pentru numele lui Dumnezeu, te iubesc, de ce as vrea sa te insel?!?
A spus-o?O iubeste?Oh nu!Nu acum!Nu cand se presupune ca ar trebui sa fie suparata!
-Nu poti folosi asta!Nu e corect!a spus rozalia mai mult pentru ea.
-Ce?
-Am spus sa pleci!Si sa nu indraznesti sa te intorci!Cu asta ea si-a inchis fereastra si a incercat sa doarma.Dupa cateva ore si Sasuke s-a oprit.Oare a renuntat?Dar ea era gata sa il ierte daca o mai intreba inca o data.
Era gata...
Dimineata urmatoare s-a trezit mai obosita decat era cand s-a dus la culcare.
-Sakura, draga, inainte sa vi la micul dejun cred ca ai vrea sa te duci in curtea din spate, a spus mama ei zambind.
-De ce?a intrebat confuza.
-Doar fa-o.Mama ei a impins-o putin in curtea din spate apoi se intoarse in bucatarie.Sakura se uita confuza imprejur fara sa inteleaga ce se petrece .Ar trebui sa vada ceva?Renuntand se intoarce si a vazut...
Acolo era, dormind pe iarba.Deci noaptea trecuta nu a renuntat, ci doar a adormit.Nu a renuntat!
Poate, poate chiar nu era vina lui.
-Sasuke?Sakura l-a trezit incet.
-Sak?Scuze, cred ca am adormit, eu-
-Imi pare rau.Chiar imi pare!M-am purtat ca o nesimtita.Ar fi trebuit sa te ascult.
-Sasuke o privi dupa care fara sa se gandeasca a sarutat-o.Toate emotiile de la primul lor sarut au revenit.Oh, si el a simtit.
-Sakura?
-Da?
-Ai uitat sa te speli pe dinti dimineata asta.Ea a ras aproape imediat
Nu putea fi mai fericita de atat.
Au trecut mai multi ani.Sasuke si Sakura au terminat facultatea si s-au gandit sa isi viziteze parintii.Dupa cateva ore de vorbit ei au decis sa sa vada inca o data orasul.Dintr-un anumit montiv, Sasuke voia sa ajunga cat mai repede la lac.
-Calmeaza-te suntem aproape acolo.De ce vrei sa il vezi asa de tare ?
-Nici un motiv....
In sfarsit au ajuns acolo.in urmatoarele 5 minute erau in mijlocul lacului.
-Am ajuns,acum poti sa te calmezi?
-Da, scuze.A incercat sa se opreasca dar nu a putut.
-Hey, Sakura, ce e aia?
Sakura privi in punctul aratat dar nu vazu nimic.Pana la urma se intoarse
-Sasuke nu e nimic ac....Oh doamne!Acolo era...stand in genunchi cu un inel in mana.Un inel cu diamant.Vrei sa spui....?A intrebat Sakura zambind.
-Uh-hu....
-Sigur!Sigur ca da!Sakura l-a imbratisat asa de tare.Era asa de fericita!
Au mai trecut sase lunii si ei erau amandoi in fata altarului,Sakura zambind cum nu a mai facut vreodata iar Sasuke privind-o cum face in totdeauna.In sfarsit el a spus Da si ea la fel.
-Ti-am spus ca se vor casatorii intr-o zi!a spus tatal lui Sasuke iar tatal Sakurei a dat din cap fiind de acord.Ca de obicei mamele isi clatinau capetele rotindu-si ochii.

Dar asta nu este sfarsitul.Pentru ca o poveste adevarata de dragoste nu are sfarsit!
Sus In jos
iAlexi
Admin
iAlexi


Mesaje : 610
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : Naega jeil jal naga!

A life time Empty
MesajSubiect: Re: A life time   A life time EmptySam Iun 30, 2012 2:32 am

Foarete tare,din cauza one-shot-ului asta Sasuke a mai crescut cu juma de scara pentur mine cred ac e undeva pe la 3 jumate lol!
Sus In jos
https://4xanime.forumgratuit.ro
 
A life time
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Life without you...
» Everything has changed in my life...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4xAnime :: Fan Zone :: Fan Fic :: One-Shot-
Mergi direct la: