4xAnime

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» salutari de la dydy
Dum Sept 15, 2013 12:52 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Salutare:D
Dum Sept 15, 2013 12:51 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hii there! :3
Dum Sept 15, 2013 12:50 pm Scris de Honomi Ebisawah

» HI ^-^
Dum Sept 15, 2013 12:48 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Heya ^_^
Dum Sept 15, 2013 12:47 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hey =.=
Dum Sept 15, 2013 12:46 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Haluuu
Dum Sept 15, 2013 12:44 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Hallo, hallo!
Dum Sept 15, 2013 12:42 pm Scris de Honomi Ebisawah

» Aici Diva sau Mariana
Dum Sept 15, 2013 12:39 pm Scris de Honomi Ebisawah

Octombrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar

Distribuiţi | 

Evil Angel

In jos 
AutorMesaj
iAlexi
Admin

Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 21
Localizare : Naega jeil jal naga!

MesajSubiect: Evil Angel   Joi Iun 28, 2012 1:05 pm

Prolog

Capturat de durere cu nici o cale de scapare,inima mea a devenit un obiect,imi este imposibil sa imi vad propile sentimente.Nu stiu cum sa descriu suferinte prin care am trecut,simteam ca in aceatsa realitate cruda nu este loc pentru mine priveam harta din inima mea spre uiatre ce parea din ce in ce mai veche,atat de veche incat nu am putut gasi alinare.Disperarea si durerea nu m-au facut sa uit rana din sufletul meu.Vag imi reaminteam incet o fata sa fie doar o iluzie a dureri?Eram legat de trecutul meu din nou si din nou,nu intelegeam sensul de a fi eu insumi,era imposibil sa obitin ce doresc cand toti ma aratau cu degetul si radeau de mine,ma intrebam cu ce le'am gresit eu lor.Care era acel motiv ce le straneau rasul de fiecare data cand ma vedeau,de ce ma batjocoreau?Niciodata nu am aflat.Am inceput sa cred ca e mai usor sa abandonez totul facand din durere placere acceptand fructul interzis rosu.Cazut pshihic am inceput sa imi uit trecutul prin patimi.Privindu-ma in oglinda si vorbind cu mine partea mea intunecata m-am lasat dus de val si incet incet am devenit inconstient iar celalalt eu a luat controlul.Facusem un pact cu diavolul mi-a spus ca ma poate scoate din durere,m-am lasat pacalit de el.chiar am crezut ca o femeie frumoasa ma poate face sa uit trecutul de care ma loveam mereu si oameni care raeau merue de mine.Am acceptat fructul rosu interzis si am devenit de neoprit.Toate fetele se uitau la mine si cadeau pradei ispitei exact cum am facut si eu.Nu era de ajuns ca faceam deja victime le si pastram in conacul meu negandindu-ma ca paote acele fete au familie,soti sau iubiti,o persoana la care sa se intoarca.Eram atat de disperat incat le pastram pe toate pentru mine vrajindu-le cu fructul interzis.Povestea a mers din regat in regat toti erau inspaimantati de mine nimeni nu mai radea,credeau ca tin fetele ostatice dar defapt ele veneau la mine.Multi au incercat sa le salveze pe fetele care erau tinute in puf de mine dar nu au reusit,pactul meu cu diavolul ma facea indestructibil.Nimeni nu ma putea invinge pur si simplu opream timpul si terminam lupta,dar de fiecare data cand timpul se oprea simteam un regret si simteam mereu ca uit ceva chiar daca nu imi aminteam prea bine ce era.
Inainte de sfarsitul meu mi-am dat seama ca am gresit poate mai erau si alte cai de a uita durerea decat sa ma infruct in placere.
Corpul meu se lasa usor in jos
Urechile mele au icneput sa nu mai auda nimic
Incercam din rasputeri sa strig
Sa imi spun ultimele cuvinte
Fetei care m-a privit inainte sa plece
Am incercat sa ma ridic
Dar picioarele mele nu se miscau
Nu stiam daca e vis sau realitate
Vedeam incet pasii ei
Trecuti prin sangele meu
Incet incet privirea mi se intuneca
Simteam cum fiecare particica din corp
Nu dorea sa ma asculte
Am reusit sa imi deschid ochii
Dar tot ce vedeam era un rosu
Probabil era propiul sange
Am fost injunghiat de Lacrima Zeitei
Eram constient ca nu ma voi mai ridica niciodata
Corpul meu era din ce in ce mai rece
Simteam cum paraseam lumea
Cel mai probabil ma indreptam spre iad
Pentru toate pacatele facute
Am vazut o lumina
Am incercat sa merg spre ea
Dar a venit ea la mine
Incalzindu-mi corpul de paraca nu ar fi vrut sa ma sting.

Capitolul I
Kamui P.O.V

In era hainelor pompoase plina de printese si nobilii cu conacurile lor unde lumea credea in vrajitoare dar nu si in venirea demonilor pe pamant,in orasul de Jade,eu un nobil destul de bogat,tanar si cunoscut ma plimbam prin multimea de oameni.Toti se grabeau,se pare ca cerul nu era prea senin si o furtuna ar fi inceput in scurt timp.O tanara domnita foarte frumoasa cu parul lung roz,cu ochi deosebiti de albastri ce pareau a fi din sticla pura cum nu mai vazusem niciodata,cu nsite gene lungi ce ii conturau frumosii ochi si cu buze rosi-rozali ce ar fi facut pe oricine sa isi doreasca sa le sarute,cu alte cu vinte o fata extrem de frumoasa ce iesea in evidenta printre celelalte fete.Aceasta domnisoara a dat din gresala peste mine fiind grabita,ea imi face o plecaciune si incepe sa vorbeasca cu o voce extrem de dulce ce ar linisti si ingerii,dar cu o teama in glas usor de recunoscut.
-Imi pare rau domnule nobil,am fost prea grabita si am dat peste dumneavoastra,voi accepta orice pedeapsa.Imi spune tanara frumoasa uitanduse in gol cu niste ochi tristi,probabil a mai dat peste un nobil ce se ineaca in propia avere si se crede suprem de a adus in discutie pedeapsa.Ii pun mana pe chipul fin ca sa ii atrag atentia parea foarte abatuta si distrasa si cel mai rau extrem de trista,aceea trsitete pe care eu o simt aproape in fiecare zi,agonia si disperarea atunci cand nu sti de ce nu suntem toti egali,o puteam vedea si in ea pentru ca eu o traiam aproape mereu,vreau sa incerc sa o inveselesc macar acum cand o vad eu,nu imi place sa stiu ca cineva sufera aproape la fle de mult ca mine din cauza societati.La gestul meu fata a inchis ochii tresarind.
-Uita-te la mine!ii zambesc dulce aceasta mai linistindu-se putin,cand s-a mai linistit mi-am retras mana de pe chipul ei fin si placut la atingere.Nu am de gand sa te pedepsesc este doar o prostie tanara domnisoara.Toti facem greseli de genul acesta.I-am spus toate acestea zambind neconditionat,dupa ce am terminat de vorbit am putut vedea un mic zambet pe chipul ei ce ii contura frumusetea si ochii uimitori de albastri stralucind,chiar daca aceste cateva cuvinte nu pot sa stearga tristetea sper ca se va simti mai bine.
-Multumesc domnule!Sunteti foarte amabil!
-Fi mai atenta nu toti sunt amabili.O avertizez eu pe tanara domnita.
-Ma scuzati acum!Face din nou o pelcaciune punandu-si gluga pe cap.la randul meu fac si eu o plecaciune indepartandu-ne unul de celalalt.
Mergeam in continuare printre multimea de oameni ce parea din ce in ce mai grabita trecand nepasatoare pe langa micutul baietel ce plangea in mijocul drumului,m-am grabit sa merg spre el sa il pot ajuta pentru ca cerul era din ce in ce mai plumburiu iar cateva tunete si fulgere au inceput sa isi faca aparitia.Ajung la mititelul baietel care plangea si il ajut sa se ridice.
-Ce s-a intamplat bravule cavaler?intreb eu.
-Am pierdut un medalion important.Imi raspunde cu lacrimile curgand siroi pe obraji suspinand printre cuvinte
-FOarte important?Il intreb eu interesat
-Da era al prietenei mele,acum sigur se va supara pe mine..Imi raspunde el inca supinand.
-Uite!Imi dau jos lantisorul din aur cu un medalion din diamant in forma de lacrima,nu era ceva important pentru mine si puteam cumpara altul oricand.Poftim,nu cred ca e la fel de pretios ca cel pierdut dar il poti da pietenei tale si asa va fi mai putin suparata.
-Multumesc,esti cel mai bun!Cuvintele acetea mi-au adus un zambet pe buze.De noi s-a apropiat o femeie.
-Scuzati-l domnule nobil,este fiul meu!
-Nu face nimic.Ii raspund eu femei ce isi ia copilul de mana si se indeparetaza dupa ce isi mai cere odata scuze
-Ce ti-am zis eu nu vorbi cu genul asta de persoane vom avea probleme!Chiar daca s-a indepartat tot am auzit-o asta este a nu stiu cata oara cand mi se intampla,daca sunt nobil nu sunt cu nimic diferit de ei,de ce trebuie sa se comporte asa.Vocea acelei femei mi-a deschis urechile si ochi in jurul meu toti oameni care treceau ma aratau cu degetul si ma vorbeau.Aceeas agonie,aceeas tristete devenea deja disperare,imi doream din tot sufletul sa inceteze.Auzind atatea voci care ma vorbeau de rau chiar daca nu le facusem nimic am cazut din nou in depresie,incepeam sa merg din ce in ce mai repede spre conacul meu.Tot ce vedeam in fata ochilor era negru iar vocile auzite imi reapareau din ce in ce mai des in minte.Dintr-o data usa conacului este deschisa de prietena mea din copilarie.
-Ce s-a intamplat?Esti ud tot!Doamne Kamui intra si usucate vin eu la tine in camera mai tarziu sa imi povestesti ce s-a intamplat.Abea daca am auzit ce mi-a spus minunata si frumoasa mea prietena poate este uneori inspaimantatoare dar mereu imi gasesc alinarea si imi asculta toate problemele.Inafara de un da abea scos pe gura nu am spus nimic si am urcat scarile in camera mea.Ma asez pierdut pe podea langa oglinda mea mare sufocandu-ma de linistea infernala din camera.Imediat linistea a fost spulberata de un tunet si picurii de ploaie ce se faceau auzite.Nici nu mi-am dat seama cand a inceput ploaia,sunt und tot,dar nu am de gand sa ma schimb.Imi ridic chipul si ma uit in oglinda spargand linistea din camera
-Cum scap de durerea din inima mea?
Linistea din camera este spulberata de un ras taios ce te facea sa inghiti in sec,realizez ca acest ras seamana cu vocea mea chiar daca eu nu radeam,ma uit in oglinda cum imaginea mea a inceput sa se plimbe prin camera din oglinda.
-Cine esti?Intreb incruntandu-ma si cu o voce superioara,chiar daca ma speria ceea ce vedeam incercam sa par calm.
-Ce intrebare e asta?Sunt tu!Si am degand sa te scap de depresie!
-Hm,nu zau!Chiar poti face asta?Intreb eu cu aceias voce.
-Usurel leule,ai de gand sa ma asculti?Imi spune celalalt eu apropiinduse observandu-l mai bine in oglinda singura diferenta dintre noi era ca el are parul negru si un fel de fluture pe obrazul stang.
-Te ascult!I-am spus eu cedant,chiar vreiam sa scap din durerea de a fi tratat altfel,de a nu te integra in societate din cauza pozitiei tale inutile.
-Sti antidotul care te poate face mai bine?Fara sa spun nimic dau dezaprobator din cap
-Ei bine,am sa ti-l spun eu,mai ti minte fata care a dat peste tine astazi?
-Ce legatura are ea cu problemele mele?
-Genul acesta de fete frumoase te-ar face sa te simti mai bine,uita de toate chestile inutile,imagineazate cu o fata frumoasa amandoi unindu-va,devenind unul si acelas,saruturi patimase ce te face sa uiti de orice nu suna minunat?
-Stai putin tu sugerezi sa ma culc cu fete tinere?Glumesti?Chiar crezi ca asta ma va face sa uit?Daca da e o prostie poti uita deja.
-O prostie?Recunoste,erai deja in depresie inainte sa deie ea peste tine,dar cand ai vazut-o te-a facut sa te simti mai bine,zambetul,ochi,buzele,recunoaste nu te mai minti.
-Asa este dar nu pot accepta asta!
-Mai gandestete leule,cand vrei vrea sa scapi de agonie musca din "fructul interzis rosu"daca sti la ce ma refer,iar daca vrei sa te consulti cu mine doar cheama-ma!
-De parca voi apela la el vreodata!
Tot ce mi-a spus parea o prostie,dar nu stiu de ce ma facea sa am gandec de doua ori.
Personaje
Kamui Gakupo

Luka Megurine

Following the voice, I start walking.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://4xanime.forumgratuit.ro
♥•∫ώз熵•♥

Data de inscriere : 23/06/2012
Varsta : 19
Localizare : ♡Somewhere in the world♡

MesajSubiect: Re: Evil Angel   Vin Iun 29, 2012 5:53 am

Daca tipul ala e Kamui :shock: ...Eu cred ca m-am indragostit!! :D I love it!!!Sa pui next-ul ...See you!Razz

PARK JUNG MIN
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
sarahchan

Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Evil Angel   Joi Aug 16, 2012 9:12 am

Kamui asa nobil si dulce total diferit de personajul meu Kamui care e un grosolan
Kamui: Ba nu sunt
Ia mai taci, deci sa revin un fic superb dupa mine si abia astept sa vad cand va musca din fructul interzis rosu deci sti doar ca nu trebuie sa ma ti pe jar prea mult ca o sa iau foc

Life is HARD

But I will be HAPPY

Yellow is my life
Cyan is the way i'll be with my problems
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Evil Angel   

Sus In jos

Evil Angel
Sus 
Pagina 1 din 1